Rankings

Select View
Class A1 British National Senior (Over 35's) Ballroom Championship
Rankings
Position Competitor School Round
1st:
  70 - SLAWEK LUKAWCZYK and JANINE-NICOLE DESAI (CHORLEYWOOD)
 
  Final
2nd:
  49 - FRANK EWEN and LIUBOV EWEN (HOCKLEY)
 
  Final
3rd:
  59 - JOHN TOWNSEND and SABINE KUNTZE (SUTTON)
 
  Final
4th:
  86 - DAVID SHANKS and LUCY SHANKS (SUTTON)
 
  Final
5th:
  51 - PIETRO STILLITANO and INGRIDA BULOTAITE (SHEPPERTON)
 
  Final
6th:
  62 - KEITH CARTWRIGHT and ALEXANDRA HADALIN (KESTON)
 
  Final
7th:
  74 - ADRIAN JACKSON and TANYA POWELL (CANNOCK)
 
  Round 4 - 17
8th:
  76 - ADRIAN HIBBERD and SHARON ALFLATT (NOTTINGHAM)
 
  Round 4 - 14
9th:
  83 - IAN SHARPE and VICTORIA LAWRENCE (BIRCHINGTON ON SEA)
 
  Round 4 - 12
10th:
  68 - RICHARD MADDOCK and TRACEY HALES (NORTHAMPTON)
 
  Round 4 - 10
11th:
  63 - SIMON WOODALL and SHARRAN WOODALL (MARKET DRAYTON)
 
  Round 4 - 4
12th:
  56 - ROBERT EYLERT and CLAIRE HOWARD ROBINSON (WALES)
 
  Round 4 - 3
13th:
  72 - JOHN ATKINSON and LOUISE THORNTON (CREWE)
 
  Round 3 - 16
13th:
  71 - GRAHAM SIMPSON and KRISTINA DOWNING (NOTTINGHAM)
 
  Round 3 - 16
15th:
  45 - STEPHEN EVERINGTON and SARAH EVERINGTON (DUFFIELD)
 
  Round 3 - 15
15th:
  48 - ANDY VASSILEV and ANITA STONE (LONDON)
 
  Round 3 - 15
17th:
  81 - EDDIE CEREXHE-BURNESS and ANNE CEREXHE-BURNESS (BERWICK UPON TWEED)
 
  Round 3 - 11
18th:
  61 - YIPING SONG and HONG SONG (THORNBURY)
 
  Round 3 - 9
19th:
  58 - DAVID CORBY and JANE CORBY (HOLBROOK)
 
  Round 3 - 8
20th:
  54 - CHRIS VOWDEN and GAIL BUTT (BRISTOL)
 
  Round 3 - 7
21st:
  85 - GEOFF JONES and LOUISE HARROP (BURTON-UPON-TRENT)
 
  Round 3 - 4
22nd:
  88 - DAMIAN DEVOY and LOUISE DEVOY (WATFORD)
 
  Round 3 - 3
23rd:
  77 - PAUL WOOLHEAD and JUSTINE HOLLYER (LEIGHTON BUZZARD)
 
  Round 3 - 1
24th:
  60 - DAVE BENNETT and DEBORAH BENNETT (SPONDON)
 
  Round 3 - 0
25th:
  42 - NEIL MITCHELL and LINDA MITCHELL (PINHOE)
 
  Round 2 - 23
26th:
  73 - STEPHEN PEIRCE and MICHELLE HAMILTON (IPSWICH)
 
  Round 2 - 22
27th:
  43 - IAN OGDEN and KAREN OGDEN (MANCHESTER)
 
  Round 2 - 21
28th:
  50 - DAVID ROBINSON and CARON ROSE (ABOYNE)
 
  Round 2 - 20
29th:
  75 - DAVID DURRANT and MAGGIE DURRANT (ELY)
 
  Round 2 - 18
30th:
  67 - JOHN SUTTON and ANNETTE SUTTON (STAFFORDSHIRE)
 
  Round 2 - 16
30th:
  69 - STEVEN BENSON and LESLEY BENSON (COVENTRY)
 
  Round 2 - 16
32nd:
  87 - STEPHEN MARSDEN and DANIELA PRETORIAN (BIRMINGHAM)
 
  Round 2 - 15
33rd:
  52 - KEVIN HAGUE and ANN MARIE HAGUE (SHEFFIELD)
 
  Round 2 - 13
34th:
  47 - ALAN MEE and SUZANN ROSE (DARWEN)
 
  Round 2 - 12
34th:
  55 - JEREMY POTTER and CHERYL POTTER (SHREWSBURY)
 
  Round 2 - 12
34th:
  65 - DAVID WALL and SUSAN WALL (STOKE ON TRENT)
 
  Round 2 - 12
37th:
  78 - ALLIN JEFFERY and TESS BOON (EXMINSTER)
 
  Round 2 - 6
38th:
  90 - IAIN SNEDDON and FIONA SNEDDON (LOSSIEMOUTH)
 
  Round 2 - 4
39th:
  79 - EDMAND YIM and ENID MAK (LONDON)
 
  Round 1 - 27
40th:
  80 - TREVOR LAFLIN and ALISON LAFLIN (LEIGH-ON-SEA)
 
  Round 1 - 25
41st:
  89 - STEPHEN TYAS and BERNADETTE LEE (CRAWLEY)
 
  Round 1 - 22
42nd:
  57 - PHILIP COUPE and PAULINE COUPE (HUDDERSFIELD)
 
  Round 1 - 19
43rd:
  66 - ANDREW SIGSWORTH and LISA SIGSWORTH (SOMERCOTES)
 
  Round 1 - 13