Rankings

Select View
Class B3 British National Over 50's Ballroom Championship
Rankings
Position Competitor School Round
1st:
  144 - NORBERTO SANTANGELO and AILEEN CARROLL-TURNER (EASTBOURNE)
 
  Final
2nd:
  131 - RUSS HOULDEN and DIANE KALLIOPE BLACK (LONDON)
 
  Final
3rd:
  136 - ADRIAN HIBBERD and SHARON ALFLATT (NOTTINGHAM)
 
  Final
4th:
  157 - GRAHAM SIMPSON and KRISTINA DOWNING (NOTTINGHAM)
 
  Final
5th:
  173 - DAVID GOOCH and LESLEY GOOCH (IPSWICH)
 
  Final
6th:
  133 - STEPHEN EVERINGTON and SARAH EVERINGTON (DUFFIELD)
 
  Final
7th:
  165 - PETER WORTHINGTON and CHRISTINE WORTHINGTON (PRESTON)
 
  Round 4 - 17
8th:
  150 - TREVOR DANIEL-MARTIN and MICHELLE DANIEL-MARTIN (YORK)
 
  Round 4 - 16
9th:
  135 - DARREN DYKE and SANDRA DYKE (CASTEL)
 
  Round 4 - 14
10th:
  148 - HOWARD LEWIS and GILLIAN LEWIS (BUSHEY)
 
  Round 4 - 11
11th:
  183 - YIPING SONG and HONG SONG (THORNBURY)
 
  Round 4 - 7
12th:
  169 - KEVIN HAGUE and ANN MARIE HAGUE (SHEFFIELD)
 
  Round 4 - 3
13th:
  147 - PAUL DODDS and NINA DODDS (WATFORD)
 
  Round 3 - 20
14th:
  162 - GARY ALLEN and JACKIE MONTGOMERY (READING)
 
  Round 3 - 19
15th:
  137 - NEIL MITCHELL and LINDA MITCHELL (PINHOE)
 
  Round 3 - 18
16th:
  186 - GRAHAM DILES and HELEN DILES (BRISTOL)
 
  Round 3 - 15
17th:
  170 - ROBERT TOMS and JANET MARTIN (ROMFORD)
 
  Round 3 - 13
18th:
  179 - EDDIE CEREXHE-BURNESS and ANNE CEREXHE-BURNESS (BERWICK UPON TWEED)
 
  Round 3 - 12
19th:
  159 - IAN OGDEN and KAREN OGDEN (MANCHESTER)
 
  Round 3 - 9
20th:
  167 - STEVE ROGERS and SUE ROGERS (MALDON)
 
  Round 3 - 8
21st:
  187 - LUI LOYDON and TRACEY LOYDON (SEDGLEY)
 
  Round 3 - 6
22nd:
  154 - JOHN SPEAKE and ANGIE SPEAKE (TORQUAY)
 
  Round 3 - 5
22nd:
  156 - STEPHEN PEIRCE and MICHELLE HAMILTON (IPSWICH)
 
  Round 3 - 5
24th:
  149 - DAVID BALL and SANDRA BALL (WOODBRIDGE)
 
  Round 3 - 1
25th:
  171 - DAVE BENNETT and DEBORAH BENNETT (SPONDON)
 
  Round 2 - 24
26th:
  177 - RICHARD JAGGER and JOY JAGGER (LEEDS)
 
  Round 2 - 22
27th:
  185 - STEVE RICHARDSON and ANGELA ELLIS (WALSALL)
 
  Round 2 - 18
27th:
  132 - STEVEN BENSON and LESLEY BENSON (COVENTRY)
 
  Round 2 - 18
29th:
  139 - JOHN SUTTON and ANNETTE SUTTON (STAFFORDSHIRE)
 
  Round 2 - 17
29th:
  182 - NICHOLAS GALLAGHER-HUGHES and ALISON GALLAGHER-HUGHES (STAFFORD)
 
  Round 2 - 17
31st:
  143 - RICHARD MILES and ANNETTE MILES (HALESOWEN)
 
  Round 2 - 16
31st:
  166 - JEREMY BECK and HELEN GRAY (SHEFFIELD)
 
  Round 2 - 16
33rd:
  151 - STEPHEN TYAS and BERNADETTE LEE (CRAWLEY)
 
  Round 2 - 15
33rd:
  161 - JIM HILLYER and BETTY HILLYER (LINCOLN)
 
  Round 2 - 15
35th:
  174 - ALLIN JEFFERY and TESS BOON (EXMINSTER)
 
  Round 2 - 13
36th:
  153 - DAVID DURRANT and MAGGIE DURRANT (ELY)
 
  Round 2 - 11
37th:
  152 - CHRISTOPHER CROWHURST and DIANA CROWHURST (SOUTHWATER)
 
  Round 1 - 22
38th:
  142 - LAURENCE NICOLSON and JOAN HODSON (SOUTHPORT)
 
  Round 1 - 19
39th:
  176 - TREVOR LAFLIN and ALISON LAFLIN (LEIGH-ON-SEA)
 
  Round 1 - 18
39th:
  184 - MARTIN ALLEN and LESLEY ALLEN (EDINBURGH)
 
  Round 1 - 18
41st:
  134 - ROB SCHLOENDORN and IAN JOHNSON (HANLEY)
 
  Round 1 - 17
41st:
  180 - RONALD HART and OLGA MELNIK (BLACKPOOL)
 
  Round 1 - 17
43rd:
  138 - ALAN MEE and SUZANN ROSE (DARWEN)
 
  Round 1 - 15
44th:
  155 - EDMAND YIM and ENID MAK (LONDON)
 
  Round 1 - 14
45th:
  172 - PHILIP COUPE and PAULINE COUPE (HUDDERSFIELD)
 
  Round 1 - 13
45th:
  175 - IAIN SNEDDON and FIONA SNEDDON (LOSSIEMOUTH)
 
  Round 1 - 13
47th:
  158 - STEPHEN EMMETT and WENDY EMMETT (CALNE)
 
  Round 1 - 7
48th:
  168 - ANDREW SIGSWORTH and LISA SIGSWORTH (SOMERCOTES)
 
  Round 1 - 5
49th:
  145 - LESLIE WELCH and JANET WELCH (PRESTON)
 
  Round 1 - 4
50th:
  141 - ROBIN FARQUHAR and ANNE FARQUHAR (READING)
 
  Round 1 - 3