Rankings

Select View
Class C4 British National Junior Ballroom Championship
Rankings
Position Competitor School Round
1st:
  101 - MAXIM MORRIS and OLIVIA KING (LONDON)
 
  Final
2nd:
  102 - MASON BEVAN and ILINCA BADIC (PONTYPRIDD)
 
  Final
3rd:
  132 - LEWIS TUTTY and SOPHIE HEYWORTH (COTTINGHAM)
 
  Final
4th:
  126 - KOREY ANDREWS and ISSY DULAM (YEOVIL)
 
  Final
5th:
  105 - GETHIN POACHER and RUBY SAVAGE (PONTYCLUN)
 
  Final
6th:
  122 - OLIVER JOHNSON and ALESSIA ANDRIANI (RETFORD)
 
  Final
7th:
  107 - FRANCIS CARTY and OLIVIA BOURNE (WHITCHURCH)
 
  Round 3 - 14
8th:
  103 - FIONN NOLAN and POPPY SHORLAND (DORKING)
 
  Round 3 - 12
9th:
  106 - DANIEL ETTRIDGE and PHOEBE DRAPER (SOUTHAMPTON)
 
  Round 3 - 10
9th:
  117 - NATHAN STOREY and OLIVIA SMORGA (FLEET)
 
  Round 3 - 10
11th:
  120 - SEAMUS MCINTOSH and SIENNA-GRACE BURKE (HEMEL HEMPSTEAD)
 
  Round 3 - 1
11th:
  121 - SAM MORRIS and MADDISON CLUTTERBUCK (NORTHAMPTON)
 
  Round 3 - 1
13th:
  128 - TIMURS CEPURNOJS and EMILE ROCYTE (WATFORD)
 
  Round 2 - 21
14th:
  116 - MARTYNAS BALBERIUS and ELEANOR ALPHONSO (ABINGTON)
 
  Round 2 - 13
14th:
  133 - IVANNA TYMCZYSZYN and OLEKSII DANYLEIKO (CHISLEHURST)
 
  Round 2 - 13
16th:
  123 - MARCUS KORNIOTIS and ZONIA WILK (ROCHESTER)
 
  Round 2 - 10
17th:
  134 - JOSH BLEWITT and SKYE MARKEY (STOURBRIDGE)
 
  Round 2 - 8
18th:
  114 - ARTHUR SUGONAJEV and LILIA HOWARD ( LONDON)
 
  Round 2 - 7
18th:
  108 - TOM BUTLER and MAY REID (COLCHESTER )
 
  Round 2 - 7
20th:
  125 - CAMERON SCARLETT and LOLA SAVAGE (BICESTER)
 
  Round 2 - 4
20th:
  136 - COLE HOWELLS and EMILY RANFORD (SHEFFIELD)
 
  Round 2 - 4
22nd:
  127 - AIRONAS BACEVICIUS and KAYLEIGH O'HARA (GRAYS)
 
  Round 2 - 3
23rd:
  109 - ADAM NEWMAN and ALYSSA SANDACCI (BICESTER)
 
  Round 2 - 2
24th:
  113 - JAN BORYSIAK and ADA SUTTON (OXFORD)
 
  Round 2 - 0
24th:
  118 - FIN STATHAM and LARA WEBSTER (PRESTON)
 
  Round 2 - 0
26th:
  124 - DAN BRINDLE and ISABELLA WARLOW (LECHLADE)
 
  Round 1 - 22
27th:
  129 - ENRIQUE ADOLPHUS and ERIKA HRANNARSDOTTIR (PURLEY)
 
  Round 1 - 18
28th:
  112 - CHRISTOPHER BUTTLE and LEXIE JOINSON (ROTHERHAM)
 
  Round 1 - 17
28th:
  131 - LUCA JENNO and EMILY DAVIES (OSWESTRY)
 
  Round 1 - 17
30th:
  119 - FABIAN MAKA and MIA FLORES (BRACKNELL)
 
  Round 1 - 15
31st:
  111 - HARRISON CLAYTON and ALANA JOINSON (CREWE)
 
  Round 1 - 8
32nd:
  130 - SHAY RAFTER and LEAH DUDLEY (PENTRE)
 
  Round 1 - 2
33rd:
  104 - HENRY DAVIS and ANA BRICHIS (BEDFORD)
 
  Round 1 - 1
34th:
  110 - ALEX ASKEW and LIVIE REDMOND (CLEETHORPES)
 
  Round 1 - 0
34th:
  115 - VIKTOR TERZIIASON and LILIA FLEMING (SIDCUP)
 
  Round 1 - 0
34th:
  135 - ETHAN JAMES-CARTWRIGHT and KERRY SUI (NORTHERN IRELAND)
 
  Round 1 - 0