Rankings

Select View
C British Junior Ballroom Championship
Rankings
Position Competitor School Round
1st:
  69 - DMYTRO RODIN and YELYZAVETA PEREPELYTSIA (UKRAINE)
 
  Final
2nd:
  178 - MYKYTA POSTNIKOV and VIKTORIIA KOVAL (UKRAINE)
 
  Final
3rd:
  57 - BOHDAN YAREMENKO and VALERIIA DERKACH (UKRAINE)
 
  Final
4th:
  66 - VITALII DEMIANENKO and YEVHENIIA NAZARENKO (UKRAINE)
 
  Final
5th:
  76 - MYKHAYILO BOKII and DARYNA KACHAN (UKRAINE)
 
  Final
6th:
  127 - MYKHAILO YAROSHENKO and MILA KOVALOVA (UKRAINE)
 
  Final
7th:
  152 - GEORGII KARS and ANNA MAMEDOVA (RUSSIA)
 
  Round 6 - 15
7th:
  175 - SEMEN RADIONOV and DIANA SHEPEL (UKRAINE)
 
  Round 6 - 15
9th:
  90 - KIRILL KURBATOV and ALEXANDRA REVEL-MUROZ (RUSSIA)
 
  Round 6 - 13
10th:
  135 - POLINA KULAKOVA and ANDREY SOKOLOV (RUSSIA)
 
  Round 6 - 8
11th:
  75 - ALEKSANDR BALAKSHIN and EKATERINA FABRINA (RUSSIA)
 
  Round 6 - 5
11th:
  78 - FEDOR SALNIKOV and SABINA ZLOBINA (RUSSIA)
 
  Round 6 - 5
13th:
  132 - DANYLO ONYSKO and MARIIA MELNYKOVYCH (UKRAINE)
 
  Round 6 - 1
14th:
  181 - GEORGII MININ and VARVARA PUNDELIK (RUSSIA)
 
  Round 5 - 13
15th:
  170 - WOJCIECH KUZMA and DARIA NOWAK (POLAND)
 
  Round 5 - 12
15th:
  180 - MAXIM MORRIS and OLIVIA KING (ENGLAND)
 
  Round 5 - 12
17th:
  55 - IVAN SPERANSKYI and DANIELA KORETSKA (UKRAINE)
 
  Round 5 - 11
18th:
  35 - MARK CHILCOTE and ILINCA BADIC (ENGLAND)
 
  Round 5 - 8
19th:
  56 - IVAN PRAVATOROV and ALINA OSIPOVA (RUSSIA)
 
  Round 5 - 7
20th:
  120 - EGOR VOLKOV and ANNA PANOVA (RUSSIA)
 
  Round 5 - 6
21st:
  26 - BOHDAN CHAIKA and ANASTASIIA IVASKIV (UKRAINE)
 
  Round 5 - 5
21st:
  102 - ROMAN SHCHOCHKA and ZLATA ROZHKOVA (UKRAINE)
 
  Round 5 - 5
23rd:
  116 - ARTUR MIKRIUKOV and ALEXANDRA KORNILOVA (RUSSIA)
 
  Round 5 - 4
24th:
  105 - MYKHAILO KOHUTENKO and YELYZAVETA CHEBOTAROVA (UKRAINE)
 
  Round 5 - 1
25th:
  54 - OLEG CHERNYSHEV and VERONIKA GIREYKO (RUSSIA)
 
  Round 4 - 16
25th:
  71 - MAKSIM APAEV and MARGARITA EVSTIGNEEVA (RUSSIA)
 
  Round 4 - 16
27th:
  98 - VLADIMIR MAKAROV and SOFIA DOZORA (RUSSIA)
 
  Round 4 - 13
27th:
  108 - MAKSYMILIAN SERAFIN and WERONIKA MAJEROWSKA (POLAND)
 
  Round 4 - 13
29th:
  22 - SERGEI BARINOV and VIKTORIIA MISHANINA (RUSSIA)
 
  Round 4 - 12
29th:
  52 - LEWIS TUTTY and SOPHIE HEYWORTH (ENGLAND)
 
  Round 4 - 12
31st:
  168 - SERGEI PEREVERTKIN and ANASTASIIA KUDRIASHOVA (RUSSIA)
 
  Round 4 - 11
32nd:
  109 - MYKOLA HUDZ and MARIIA SAVINA (UKRAINE)
 
  Round 4 - 10
32nd:
  155 - MAXIM BEREZKIN and MARGARITA KARPECHENKO (RUSSIA)
 
  Round 4 - 10
32nd:
  161 - OLEKSII BABKO and DARIA KORZH (UKRAINE)
 
  Round 4 - 10
35th:
  95 - KOREY ANDREWS and MADISON INGOLDSBY (ENGLAND)
 
  Round 4 - 9
35th:
  136 - HUBERT STOPYRA and WIKTORIA CWYNAR (POLAND)
 
  Round 4 - 9
37th:
  107 - DANYLO AFONIN and KSENIIA SHAMYCH (UKRAINE)
 
  Round 4 - 8
37th:
  123 - SERGEI SALASHCHENKO and MARIIA KISELEVA (RUSSIA)
 
  Round 4 - 8
39th:
  74 - STANISLAV KRYKLYVYI and ANASTASIIA KYRIUSHA (UKRAINE)
 
  Round 4 - 7
39th:
  124 - VLADYSLAV AVRAMENKO and ANASTASIIA TKACHUK (UKRAINE)
 
  Round 4 - 7
41st:
  23 - KOSTIANTYN MARTYNOVYCH and VIKTORIIA TARASHCHENKO (UKRAINE)
 
  Round 4 - 6
41st:
  96 - MATTHEW ZOLADKIEWICZ and ELIZABETE GRIGALINOVICA-LEJA (USA)
 
  Round 4 - 6
41st:
  158 - OLEKSII ZAKHARCHENKO and MARHARYTA NELIP (UKRAINE)
 
  Round 4 - 6
41st:
  185 - FANNAR KVARAN and FANNY HELGA THORARINSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 4 - 6
45th:
  85 - ARSENII AFONIN and STANISLAVA SHLYAKHTINA (RUSSIA)
 
  Round 4 - 5
46th:
  63 - OLEKSANDR ZADYRAKA and OLENA CHERVINSKA (UKRAINE)
 
  Round 4 - 4
47th:
  42 - MAXIM NIKOLSKIY and ANASTASIA KIBIS (RUSSIA)
 
  Round 4 - 2
47th:
  50 - GETHIN POACHER and RUBY SAVAGE (WALES)
 
  Round 4 - 2
47th:
  121 - JOE HUGHES and ANNA TOMASHCHUK (ENGLAND)
 
  Round 4 - 2
47th:
  149 - ADAM SAPOJNIKOV and YASMIN SAKHAROV (ISRAEL)
 
  Round 4 - 2
51st:
  25 - OLIVER JOHNSON and ALESSIA ANDRIANI (ENGLAND)
 
  Round 3 - 20
51st:
  79 - ANDRII LIADETSKYI and ALLA TOSHCHAKOVA (UKRAINE)
 
  Round 3 - 20
51st:
  81 - OLEKSANDR MYSYK and ANTONIIA VERBYTSKA (UKRAINE)
 
  Round 3 - 20
51st:
  87 - ALEKSANDR MALIANTS and DARIA VALOVA (RUSSIA)
 
  Round 3 - 20
55th:
  165 - MASON BEVAN and NATASHA IRONS (WALES)
 
  Round 3 - 19
56th:
  139 - NIKITA KOSCICAS and KATIE GREEN (ENGLAND)
 
  Round 3 - 18
56th:
  150 - EETU NIITTYMAKI and FAY ANTIKAINEN (FINLAND)
 
  Round 3 - 18
58th:
  33 - ANDRII SHUDRAK and ANNA HOSPODARENKO (UKRAINE)
 
  Round 3 - 17
58th:
  34 - MAX BONICI and YANA DOLBICH (RUSSIA)
 
  Round 3 - 17
58th:
  49 - ANDREW LAN and ARIEL WENG (TAIWAN)
 
  Round 3 - 17
61st:
  51 - FINNUR HUGI FINNSSON and ASTA MARIA ARMESTO NUEVO (ICELAND)
 
  Round 3 - 15
62nd:
  151 - VLADYSLAV SHUMSKYI and ANASTASIIA KNYZHNYKOVA (UKRAINE)
 
  Round 3 - 14
63rd:
  62 - AVIV KOREN and ELIYA PAHTMAN (ISRAEL)
 
  Round 3 - 13
63rd:
  148 - GEORGY KULEV and MILANA STAFIEVSKAIA (RUSSIA)
 
  Round 3 - 13
63rd:
  153 - ALDAS ZGIRSKIS and DEMI VAN DEN BERG (ICELAND)
 
  Round 3 - 13
63rd:
  179 - MAKSIM BERENSHTEYN and KATERINA PETRENKO (USA)
 
  Round 3 - 13
67th:
  91 - VOLODYMYR SOROKA and SOFIIA ALBA (UKRAINE)
 
  Round 3 - 12
68th:
  44 - NIKITA SHCHUKIN and ANASTASIYA KORABLEVA (RUSSIA)
 
  Round 3 - 11
68th:
  86 - OLIVER SKEEL and SILLE SKEEL (DENMARK)
 
  Round 3 - 11
70th:
  93 - EINAR ERNIR MAGNUSSON and KRISTJANA ADALSTEINSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 3 - 9
71st:
  146 - OLEKSIY SMYRNOV and VALERIIA PERNEROVSKA (UKRAINE)
 
  Round 3 - 8
72nd:
  31 - LAURITZ THORESEN and KATRIN GUDBJORNSDOTTIR
 
  Round 3 - 6
73rd:
  65 - ANDREI SERGEEV and POLINA GOLOVINA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 19
73rd:
  73 - ANTON KOTLINSKIY and POLINA GIRDO (RUSSIA)
 
  Round 2 - 19
73rd:
  92 - KIRILL ALEKSEEV and MARIIA PROKHOROVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 19
73rd:
  103 - ANTON RUBASHANOV and VALERIYA IAKOVLEVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 19
73rd:
  104 - MIKKE LUTTINEN and ERIKA LAHDENPERA (FINLAND)
 
  Round 2 - 19
78th:
  118 - ANDREI KOLVINKOVSKII and DIANA TREBUSHEVSKAIA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 18
78th:
  160 - BOGDAN KORNILOV and LINA GOLUB (RUSSIA)
 
  Round 2 - 18
80th:
  32 - EGOR LIPATOV and VARVARA AYRAPETYANTS (RUSSIA)
 
  Round 2 - 17
80th:
  100 - EGOR ISAIKIN and ANNA TIKUNOVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 17
80th:
  111 - PETR TISHCHENKO and MARIIA DVORIANCHIKOVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 17
80th:
  166 - MAKAR ZELIKOVSKIY and VIKTORIA PIANKO (RUSSIA)
 
  Round 2 - 17
84th:
  45 - NATHAN ZAYTSEV and ANNIKA MUGIN (USA)
 
  Round 2 - 16
84th:
  61 - ARTEMIY KHOBA and MARIIA MANCHINSKAIA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 16
84th:
  101 - JAMIE MEAH and ISSY DULAM (ENGLAND)
 
  Round 2 - 16
87th:
  28 - DANYLO USATYI and POLINA BALAGURA (UKRAINE)
 
  Round 2 - 15
87th:
  39 - TIMOFEI METELKIN and ALEKSANDRA KOZLOVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 15
89th:
  80 - STEFAN KAGADI and MARIA SOITONEN (FINLAND)
 
  Round 2 - 14
89th:
  129 - DMYTRO USATYI and DIANA BAKAL (UKRAINE)
 
  Round 2 - 14
89th:
  167 - WITOLD ONISK and NATALIA PRZYBORSKA (POLAND)
 
  Round 2 - 14
89th:
  183 - SERGEI ERSHOV and ANASTASIIA KOZLOVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 14
93rd:
  53 - DANMING ZHANG and BEIYU MENG (CHINA)
 
  Round 2 - 12
93rd:
  147 - EMIL SALLSTROM and LAURA TODOROVIC (FINLAND)
 
  Round 2 - 12
93rd:
  156 - YIXUAN LI and XINYU DU (CHINA)
 
  Round 2 - 12
93rd:
  162 - PAVEL TISHCHENKO and ANNA KOLTSOVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 12
93rd:
  177 - STEPAN CHISTOTIN and VASILISA NOVIKOVA (RUSSIA)
 
  Round 2 - 12
98th:
  38 - ERIK KASHKEVYCH and ANNA BOGUTSKIY (USA)
 
  Round 2 - 11
98th:
  99 - SVERRIR THOR RAGNARSSON and AGUSTA RUT ANDRADOTTIR (ICELAND)
 
  Round 2 - 11
98th:
  144 - FELIX EINARSSON and ASDIS MARIA DAVIDSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 2 - 11
101st:
  112 - ZHANZHI GAO and YUTONG LIU (CHINA)
 
  Round 2 - 10
102nd:
  143 - FRANCIS CARTY and OLIVIA BOURNE (ENGLAND)
 
  Round 2 - 9
103rd:
  134 - ALEKSI AHOLA and POLINA ANISIMOVA (FINLAND)
 
  Round 2 - 8
104th:
  58 - NIKITA HARUNS and MY NARVO (FINLAND)
 
  Round 2 - 7
104th:
  159 - JOSH BLEWITT and SKYE MARKEY (ENGLAND)
 
  Round 2 - 7
104th:
  174 - KAAPO TUSA and MALIN GUSTAFSSON (FINLAND)
 
  Round 2 - 7
107th:
  83 - FIN STATHAM and KEIRA BICKLEY (ENGLAND)
 
  Round 2 - 1
108th:
  46 - GABRIEL LEO IVARSSON and SANDRA DILJA KRISTINSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 23
108th:
  48 - GLEB ANDREEV and ALYSSA AKINSHINA (RUSSIA)
 
  Round 1 - 23
108th:
  113 - KYRYLO SAMSONOV and DIANA TSYPLIAKOVA (UKRAINE)
 
  Round 1 - 23
108th:
  128 - HELGI MAR HERBERTSSON and STEFANIA STELLA BALDURSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 23
108th:
  140 - ARTEM LELEKA and DARIA STEPANIUK (UKRAINE)
 
  Round 1 - 23
108th:
  164 - LE YUAN and ZILIN YANG (CHINA)
 
  Round 1 - 23
114th:
  94 - OSCAR ELLEGAARD POVLSEN and ANNE-SOPHIE ELLEGAARD POVLSEN (DENMARK)
 
  Round 1 - 22
114th:
  122 - DANIEL CHPAK and KATHERINE CHPAK (USA)
 
  Round 1 - 22
114th:
  137 - OLEKSANDR HRYZUN and ANNA VERIS (UKRAINE)
 
  Round 1 - 22
114th:
  182 - FEIHAO CHEN and JIAHANG YAO (CHINA)
 
  Round 1 - 22
118th:
  84 - YICHI ZHANG and YUQING TAO (CHINA)
 
  Round 1 - 21
118th:
  119 - ATTE LIPSONEN and KATARIINA KAUPPILA (FINLAND)
 
  Round 1 - 21
120th:
  114 - ARTEM DOLGOPOLOV and ARINA BAUSINA (RUSSIA)
 
  Round 1 - 20
120th:
  157 - ALBERT DEMIN and ELIZAVETA DEMIDOVA (RUSSIA)
 
  Round 1 - 20
120th:
  173 - FREDERICK LINDBERG and LAURA ENGELL (DENMARK)
 
  Round 1 - 20
123rd:
  64 - PHILIP PANAJOTIDES and FILIPPA BRANDT (DENMARK)
 
  Round 1 - 19
123rd:
  125 - XINYANG YUE and HAN HAN SU (CHINA)
 
  Round 1 - 19
123rd:
  145 - LICHEN WANG and HONGYU PAN (CHINA)
 
  Round 1 - 19
126th:
  60 - XUANCHENG GE and MENGQI LIAN (CHINA)
 
  Round 1 - 16
126th:
  72 - JAN BORYSIAK and ADA SUTTON (ENGLAND)
 
  Round 1 - 16
128th:
  30 - YUCHENG LI and SIYU LI (CHINA)
 
  Round 1 - 15
129th:
  37 - ELIAS HAPPALAINEN and LINNEA AHTI (FINLAND)
 
  Round 1 - 14
129th:
  172 - CHRISTOPHER BUTTLE and LEXIE JOINSON (ENGLAND)
 
  Round 1 - 14
131st:
  43 - NANBEI WANG and JINYI HAO (CHINA)
 
  Round 1 - 13
132nd:
  21 - KOLBEINN-STURLA BALDURSSON and ASDIS JAVIERSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 12
132nd:
  77 - ANTON BJARMI BJORNSSON and BJARNEY EDDA LUDVIKSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 12
132nd:
  110 - GUSTAV JENSEN and LINE METZKER (DENMARK)
 
  Round 1 - 12
135th:
  106 - YAN HAN PAN and TING XUAN YE (CHINA)
 
  Round 1 - 11
136th:
  40 - AIDAN SHAW and SEREN REES (ENGLAND)
 
  Round 1 - 10
137th:
  133 - HILMAR MAR SIGURPALSSON and EMILIA YR HEIDARSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 8
138th:
  29 - ASGEIR VALUR KJARTANSSON and ANDREA KRISTIN ANDRESDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 6
138th:
  88 - THORRI STEFANSSON and CHRISTA HRONN DAVIDSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 6
138th:
  126 - AARO RISTOLA and ELVIIRA JOKELA (FINLAND)
 
  Round 1 - 6
141st:
  24 - ULFAR AKI ARNARSSON and LAUFEY THORA GUDBJORNSDOTTIR (ICELAND)
 
  Round 1 - 2
142nd:
  27 - ANDREI STARIKOV and ARINA GLADKIKH (RUSSIA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  36 - MYKYTA SHEVCHENKO and DARIIA LISNA (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  41 - EVA DOBRJANSKI-PIIRSALU and SOFIA TSHIZHOVA (ESTONIA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  47 - OLEH KULII and YANA PAVLIUK (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  59 - TYMOFII PETRUK and IRYNA GAMOVA (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  67 - SHITOH KOJIMA and YUMERU YASUHARA (JAPAN)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  68 - MAKSIM MENDELEEV and VALERIA CHUVASHOVA (RUSSIA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  70 - ZIYANG JIANG and XINYI CHEN (CHINA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  82 - VLADIMIR SHASHILIN and NASTASIA KNIAZEVA (RUSSIA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  89 - GRYGORII GRYTSENKO and YEVA BEZPALOVA (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  97 - DANYLO YELISEIEV and ANNA PEREKHODKO (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  115 - VIKTOR PAKHOLOK and YELYZAVETA SHARKOVA (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  117 - ROSTYSLAV RIDNYY and ZLATA ZASENKO (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  130 - GEORGY ALEKSEEV and VERA BITSYURA (RUSSIA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  131 - JIAHAO LIANG and JIAQI CHEN (CHINA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  138 - BOGDAN DEMIDENKO and DARIA MENIAYLO (RUSSIA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  141 - ALEKSEI BESSONOV and EVGENIIA KOLMAGOROVA (RUSSIA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  142 - YEVGENY SHCHERBINA and ANASTASIIA YUNASH (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  154 - MYKOLA ADZHUBEI and IRYNA BODNARIUK (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  163 - ILLIA HEREHA and YULIIA KOROLYK (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  169 - VIKTOR MALICHENKO and YANA POBIDYNSKA (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  171 - NIKITA DUBENKO and VLADYSLAVA ZIBOROVA (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  176 - ILYA IGNATYEV and OLIVIA SHERMAN (USA)
 
  Round 1 - 0
142nd:
  184 - IVAN ZAZYBOV and ANASTASIIA KIIANENKO (UKRAINE)
 
  Round 1 - 0