Rankings

Select View
G British Juvenile 4 Couple Formation
Rankings
Position Competitor School Round
1st:
  34 - DANCE CRAZY JUVENILE TEAM trained by ABBIE NEESON. JOANNE CRANE
 
  Final
2nd:
  22 - KLA MOANA TEAM trained by AMY BOOTH KRISITE WHITE. LAURA CARPENTER
 
  Final
3rd:
  18 - DANCE CRAZY TARZAN TEAM trained by ABBIE NEESON JOANNE CRANE HANNAH MARSHALL
 
  Final
4th:
  25 - BEIJING BAIHUI ART SCHOOL trained by ANDY LIANG SIYUAN JENNY SHANG ZHUONI
 
  Final
5th:
  33 - DANCE UNITY GREASE TEAM trained by TIFFANY LEE GEMMA PRITCHARD SAMANTHA PLUMMER
 
  Final
6th:
  29 - SHAPPELLES BONITA TEAM trained by KAY PERRY REBECCA LONG
 
  Final
7th:
  10 - KLA SINGING IN THE RAIN TEAM trained by LAURA CARPENTER KRISTIE WHITE AMY BOOTH
 
  Round 2 - 3
8th:
  12 - DANCE CRAZY ANNIE TEAM trained by HANNAH MARSHALL
 
  Round 2 - 2
8th:
  15 - ZIG ZAG BROADWAY trained by WARREN & JANE BULLOCK
 
  Round 2 - 2
10th:
  11 - LATIN STEPS 40s TEAM trained by AIMEE SHEPPERD
 
  Round 2 - 1
10th:
  31 - KLA CINDERELLA TEAM trained by KIRSTIE TAMPLIN AMY BOOTH LAURA CAEPENTER
 
  Round 2 - 1
10th:
  2 - DANCE CRAZY PIXAR TEAM trained by HANNAH MARSHALL
 
  Round 2 - 1
13th:
  1 - KLA WICKED TEAM trained by AMY BOOTH LAURA CARPENTER AND KRISTIE WHITE
 
  Round 2 - 0
14th:
  5 - DANCE UNITY WITCHES & WIZARDS TEAM trained by TIFFANY LEE GEMMA PRITCHARD SAMANTHA PLUMMER
 
  Round 1 - 3
14th:
  36 - SHAPPELLES BUGSY TEAM trained by SAMANTHA HOWELLES
 
  Round 1 - 3
16th:
  6 - BLUEBELLS ALADDIN ON BROADWAY TEAM trained by VICKY BRANTON
 
  Round 1 - 2
17th:
  9 - DANCE UNITY BROADWAY TEAM trained by TIFFANY LEE GEMMA PRITCHARD SAMANTHA PLUMMER
 
  Round 1 - 1
17th:
  37 - L.J.D.C AFRICA trained by LOREN JAMES
 
  Round 1 - 1
17th:
  30 - ART IN MOTION CHITTY CHITTY BANG BANG trained by BEN JONES AMY DOWDEN
 
  Round 1 - 1
17th:
  27 - DANCE CRAZY HERCULES TEAM trained by KELLY WRIGHT
 
  Round 1 - 1
17th:
  17 - DANCE UNITY ANNIE TEAM trained by TIFFANY LEE GEMMA PRITCHARD SAMANTHA PLUMMER
 
  Round 1 - 1
17th:
  13 - FEVERS RUBIES trained by RACHAEL HOLLAND JILLIAN DONALDSON
 
  Round 1 - 1
17th:
  8 - ART IN MOTION PITCH PERFECT trained by BEN JONES AMY DOWDEN
 
  Round 1 - 1
17th:
  3 - SHAPELLES CHICA TEAM trained by BETHAN JONES ANDPHILIP PERRY
 
  Round 1 - 1
25th:
  4 - FEVERS EMERALDS trained by RACHAEL HOLLAND JILLIAN DONALDSON
 
  Round 1 - 0
25th:
  7 - L.J.D.C DISNEY trained by LOREN JAMES
 
  Round 1 - 0
25th:
  14 - SHAPPELLES MULAN TEAM trained by CERYS JONES
 
  Round 1 - 0
25th:
  16 - DIDDIE DIVAS trained by LUCY HUNTER
 
  Round 1 - 0
25th:
  19 - STARLITE CRAZY TEAM trained by GEMMA BENNETT MARK SHUTLAR
 
  Round 1 - 0
25th:
  20 - DANCE UNIT DOLLY MIXTURE TEAM trained by JACK DAVIDSON
 
  Round 1 - 0
25th:
  21 - PRETTY WOMAN trained by LISA DARBY. LOUISE EVANS
 
  Round 1 - 0
25th:
  24 - SHAPPELLES ALLADIN TEAM trained by CAROL PERRY SAMANTHA HOWELLES
 
  Round 1 - 0
25th:
  26 - BLUEBELLS WEST END TEAM trained by VICKY BRANTON
 
  Round 1 - 0
25th:
  28 - DANCE WITH PASSION STRANGE MAGIC trained by SHEMAYNE PARKINSON NIKKI STODDART
 
  Round 1 - 0
25th:
  32 - FEVERS SAPPHIRES trained by RACHAEL HOLLAND JILLIAN DONALDSON
 
  Round 1 - 0
25th:
  35 - DANCE UNIT TOM JONES TEAM trained by JACK DAVIDSON
 
  Round 1 - 0